

OM OSS
I ASKER KUNSTFORENING
Asker kunstforening ble grunnlagt i 1970, og hadde i mange år galleri i Asker kulturhus. Kommunesammenslåing og nye kulturplaner gjorde at Asker kunstforening måtte ut av sine fine lokaler, og vi flyttet da til Vollen og opprettet galleri mai 2018 - september 2020. I oktober 2020 er Asker kunstforening tilbake i Asker sentrum, og har opprettet prosjektkontor i Strøket 8, 2. etasje. Vi arrangere kunstutstillinger i ulike lokaler, og har i tillegg fokus på aktiviteter og prosjekt i samsvar med vedtektene.
Foreningens formål er å bidra til å fremme interesse for kunst og kultur i Asker gjennom utstillinger, temakvelder, foredrag og debatter. Foreningen skal også tilby kunst- og kulturhistoriske besøk i og utenfor Asker. Barn og unge som publikumsgruppe skal vektlegges i foreningens ulike formidlingsprosjekt.
Asker kunstforening har også en kunstsamling. Samlingens verk utlånes til skoler, seniorsentre, sykehjem og andre offentlige bygninger i Asker.
Styret i Asker kunstforening 2022 - 23, vedtatt på Årsmøtet 23. mars 2022:
Anita Graff Lonnevig, styreleder akf@askerkunst.no
Lena Langstad
Jutta VirmalainenJøsendal
Anne Bull-Gundersen
Kristin Bjelke
Viggo Hartman
Tove Frostad
Varamedlemmer:
Torun Aleksandra Johansen
Karen Haldis Foyn
Vil du vite mer om oss, se våre vedtekter.
Åpningstider
GALLERI
Asker kunstforening har kunstutstillinger i ulike lokaler.
I juni 2022
på Heggedal Hovedgård,
Heggedalsbakken 23
Heggedal.
Åpent alle dager
1200 - 1600.
Vårt faste prosjektkontor ligger i Strøket 8, 2. etasje.
Postadresse:
Postboks 16, 1371 Asker
Kontakt: